Kinect Adventures:
to kompilacja dwudziestu gier zręcznościowych, stworzonych z myślą o Kinect – nowym kontrolerze do Xboksa 360, angażującym do zabawy całe ciało człowieka. Produkcja została opracowana przez firmę Microsoft i studio Good Science. Pod względem struktury przypomina inną produkcję startową na Kinecta, czyli Kinect Sports.
W ramach Kinect Adventures gracz bierze udziału w różnego rodzaju mini-grach, w których kontrola odbywa się poprzez wykonywanie odpowiednich ruchów przed Kinectem. Wśród zaproponowanych aktywności znalazł się m.in. spływ pontonowy, bieg przełajowy, popularny zbijak (uderzanie w lecące w kierunku gracza piłki), a także przejażdżka wagonikiem połączona z próbą pokonania skomplikowanego toru przeszkód (wymuszającego na graczu m.in. schylanie się oraz podskakiwanie). Rozgrywka sprowadza się tu do unikania błędów, a także zdobywania jak największej liczby punktów. Najciekawsze akcje wykonywane przez gracza uwieczniane są na zdjęciach oraz filmach wykonywanych przez Kinect.
Kinect Adventures to także tryb rozgrywki wieloosobowej – w niektórych mini-grach w zabawie, sprowadzającej się zarówno do rywalizacji, jak i kooperacji (np. w spływie rwącą rzeką), mogą uczestniczyć maksymalnie cztery osoby.
Kinect Sports
to kompilacja gier sportowych, stworzonych z myślą o Kinect – kontrolerze ruchu dedykowanym Xboksowi 360, angażującym do zabawy całe ciało człowieka. Produkcja została opracowana przez firmę Microsoft oraz studio Rare.
Kinect Sports dzieli się na sześć głównych dyscyplin sportowych. Znajdziemy wśród nich:
- boks (rywalizacja ze sztuczną inteligencją lub drugim graczem),
- kręgle (rywalizacja z komputerem lub maksymalnie trzema innymi graczami, podejmowanie specjalnych wyzwań),
- siatkówkę plażową (rywalizacja ze sztuczną inteligencją, drugim graczem lub kooperacja przeciwko drużynie sterowanej przez konsolę),
- lekkoatletykę (podział na sprint, bieg przez płotki, skok w dal, rzut oszczepem oraz dyskiem – rywalizacja ze sztuczną inteligencją, a także innymi graczami),
- piłkę nożną (rywalizacja ze sztuczną inteligencją, drugim graczem, kooperacja, specjalne wyzwania),
- tenis stołowy (gra pojedyncza, debel, specjalne wyzwania).
Gracz bierze udział w poszczególnych zawodach wcielając się w swojego awatara z Xbox Live. Pokonując kolejne szczeble kariery jest w stanie rozwinąć umiejętności i wspiąć się do panteonu gwiazd sportu. Do jego dyspozycji oddano również minigry, z pomocą których szybciej przyswaja sterowanie i nadrabia braki.
W Kinect Sports wielki nacisk położony został na rozgrywkę wieloosobową. Gracze (maksymalnie cztery osoby) mogą rywalizować we wszystkich podstawowych dyscyplinach sportowych ujętych w grze. Z kolei w trybie Party zmagania w ramach minigier toczą dwie drużyny graczy.
Forza Horizon 2
to kontynuacja gry wyścigowej, będącej spin-offem serii Forza Motorsport.
Podobnie jak w poprzedniczce, tak i w tej części położono nacisk na luźniejsze podejście do tematu. Wersja na konsolę Xbox One powstała na silniku Forza Motorsport 5, a jej opracowaniem - we współpracy z ojcami marki, zespołem Turn 10 - zajęli się twórcy "jedynki", studio Playground Games.
Miejscem akcji – w przeciwieństwie do pierwszej Forzy Horizon – nie jest USA (stan Kolorado), lecz Europa Południowa pełna zapierających dech w piersiach widoków. Motywem przewodnim wyścigów jest ponownie festiwal muzyczno-samochodowy. Do dyspozycji gracza oddano zróżnicowany sandboksowy świat, który można przemierzać luksusowymi pojazdami takich marek, jak Lamborghini, Nissan czy Ford.
Kluczowymi zmianami w porównaniu do „jedynki” są zmienne warunki pogodowe oraz znany z Forzy Motorsport 5 system Drivatar, który kreuje sztuczną inteligencją na podstawie wyczynów graczy z całego świata.
FIFA 16
działa w oparciu o tę samą technologię, co dwie wcześniejsze odsłony, więc zmiany w oprawie graficznej nie są ogromne. Deweloperzy zatroszczyli się oczywiście o udoskonalenie tego, co widzimy na ekranie podczas zabawy, ale bardziej są to zmiany kosmetyczne, aniżeli wielka rewolucja. Nie jest to jednak wadą, gdyż tytuł od momentu przejścia z PlayStation 3 na PlayStation 4 cały czas utrzymuje się w czołówce najładniejszych sportowych projektów. Dużo nowinek wprowadzono za to w kwestii gameplayu. Najgłośniejszą z nich jest możliwości pokierowania kilkunastoma drużynami narodowymi kobiet. Możemy rozgrywać mecze zespołami Australii, Brazylii, Kanady, Chin, Anglii, Francji, Niemiec, Włoch, Szwecji, Meksyku, Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych. Należy jednak pamiętać, że spotkania odbywają się tylko na linii kobiety vs. kobiety i niemożliwym jest toczenie bojów mieszanych. Ponadto pojawił się szereg zmian w mechanice rozgrywki i sztucznej inteligencji. Deweloperzy, przy pomocy piłkarza Lionela Messiego, uważanego powszechnie za jednego z najlepszych zawodników w historii piłki nożnej, opracowali nową mechanikę dryblingu. Umożliwia on nie tylko wykonywanie rozmaitych trików i zwodów, ale także samodzielne ustalanie momentów, w których chcemy dotknąć piłki. To jednak dopiero początek zmian. Kolejną nowinką jest system szybkich podań w „zaludnione” miejsca, umożliwiający momentalne posłanie futbolówki do innego zawodnika, któremu udało się na chwilę wydostać z „objęć” obrońców. Dzięki temu, przy odrobienia szczęścia, da się wypracowywać dogodne sytuacje z wydawałoby się niemożliwych do wykorzystania akcji. Związane oczywiście jest to ze sporym ryzykiem, gdyż piłka może, ale nie musi dotrzeć do piłkarza przy którym znajdują się zawodnicy przeciwnej drużyny, ale kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa. Nie zabrakło także usprawnień w kwestii sztucznej inteligencji, lepiej reagującej na zaistniałe sytuacje. Dzięki temu możliwa jest skuteczniejsza obrona oraz lepsze wypracowywanie akcji. Zawodnicy wspomagają nas bowiem podczas walki na naszej połowie boiska, starając się wykorzystywać każdą sytuację, by wyjść na dogodną pozycję do rozpoczęcia ataku lub wykonania strzału. Ponadto ostatni element został znacznie dopracowany. Nowy system opiera się na ułożeniu ciała piłkarza, kącie strzału oraz zależy oczywiście od tego, która noga zawodnika jest tą wiodącą.
Technologia Kinect
sprawia, że gry i rozrywka stają się niezwykle realistyczne — bez użycia kontrolera. Kinect działa tak naturalnie i intuicyjnie, że zapomina się o technologii. Liczy się wyłącznie człowiek.
Prosta w obsłudze technologia Kinect gwarantuje doskonałą rozrywkę, postawi na nogi i rozbawi każdego. Widzisz piłkę? Kopnij ją. Chcesz pograć ze znajomym? Rusz się i dołącz do nas.
Granie bez kontrolera oznacza sterowanie całym ciałem. Kinect reaguje na Twoje ruchy. Jeśli musisz kopnąć, kopnij. Jeśli musisz skoczyć, skocz. Wiesz już, jak grać. Jedyne, co musisz zrobić, to ruszyć się z kanapy.
Xbox 360 Slim 500 GB wersja "E"
to najnowsza wersja konsoli Xbox 360 firmy Microsoft. Charakteryzuje się ona mniejszymi wymiarami (o 30 procent względem konsol z serii "fat")270 na 75 na 264 mm, waży zaledwie 2,9 kg (3,5 kg w przypadku wcześniejszych modeli). Xbox 360 posiada także wbudowane WiFi w standardzie N – 802.11n, pozwalające na komunikację radiową padów i pilotów z częstotliwością 2,4 GHz. Na uwagę zasługuje fakt, że konsolę wyposażono w zasilacz pobierający mniej prądu. Zadbano również o cichszą pracę urządzenia. Pod obudową znajdziemy układy wykonane w technologii 45 nanometrów. Natomiast na obudowie dostępne są dodatkowe przyciski: on/off, przycisk wysuwania tacki z sygnałem dźwiękowym, a także port pozwalający na podłączenie kontrolera Kinect. Zwiększono również ilość dostępnych portów USB – 3 z tyłu i 2 z przodu.
Najważniejsze cechy:
- 30% mniejszy od konsol z serii "fat"
- nowy design
- cichszy
- układy w technologii 45 nm
*do podłączenia pada do komputera PC, wymagany jest zakup dodatkowego adaptera.